Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Білокриницька селищна рада» (код ЄДРПОУ: 26432560) був реорганізований і увійшов до складу Великоолександрівської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Історія Білокриницької селищної ради

Селищна рада  була створена у 1962 році. Територіальний устрій селищної ради змінювався. Саме селище -  Біла Криниця засноване приблизно в 1906-1907 році. Незабаром   в 30-х роках з′явилося нове селище - Кар′єрне, як промислове селище, де збудовано вапняний завод.

Білокриницькій селищній раді підпорядковані населені пункти: Біла Криниця, Кар′єрне, Первомайське, Білоусове.

Історія селища Біла Криниця

Біла Криниця - селище міського типу Великоолександрівського району Херсонської області.  Воно розташоване на півночі Херсонщини у степовій зоні на правобережжі Інгульця.  За дев′ять кілометрів знаходиться районний центр - смт. Велика Олександрівка.

Історія селища починається з ХХ століття. Оскільки достовірні факти заснування селища та його назви відсутні, то найбільш вірогідною є наступна.

У 1902 році  на півдні України планувалось будівництво залізниці, яка повинна була прокладатись за проектом вздовж правого берега Інгульця від Новодмитрівки до Снігурівки. Одним із залізничних пунктів повинно було стати  маленьке степове село - Біла Криниця (біля низов′я Муравчиної балки, на території Миколаївської області). Там дійсно була криниця, обкладена білим камінням, мергелем, тому, можливо, те село і має таку назву. Земля, по якій мала проходити залізниця, була у власності господарів: Красника, Талаша, Кульмана. За проханням власників цих земель у місті Харкові, де знаходилось  управління залізниць, проектна організація змінила рішення. Тому у період 1911-1914рр залізниця була прокладена так, як вона існує зараз. Щоб не було плутанини, запланована назва залізничного пункту з першого проекту автоматично перейшла на населений пункт, який поступово виріс з кількох житлових будинків робітників, що обслуговували залізницю, до красивого, потопаючого в зелені, селища.

Першим поселенцем був Суворов, житель Новопавлівки, який збудував собі землянку і працював на залізниці. Уже в кінці 20-х років Біла Криниця мала дві вулиці – Леніна і Карла Маркса. Селище постійно збільшувалось, бо тут була вузлова станція, завдяки якій можна було потрапити і до обласного центру, і до столиці, і до різних куточків України та інших республік.

У1932 році був збудований елеватор – на той час дерев′яна споруда. У роки Великої Вітчизняної війни був зруйнований, але до1959 року будівництво нового елеватора, місткістю в11,4 тис.тонн, було завершено. У1975 році добудовано ще два корпуси  місткістю 22 тисячі тонн. В теперішній час місткість елеватора складає 33,4 тисячі тонн.

Було зведено промислові підприємства, які відігравали важливу роль в економіці району. Це і комбікормовий завод по виробництву розсипних, гранульованих комбікормів, маслосирзавод, АТЗТМОП «Вторчермет», магазин-склад, хлібопекарня, нафтобаза,  лісосклад,  перевалка, яйцебаза, винозавод.

У 1983 році проведена реконструкція комбікормового заводу. Потужність складає 530 тонн виробництва комбікормів та білково-вітамінних добавок на добу.

У1941році в  Білій Криниці проживало більше ста родин. У роки Великої Вітчизняної війни   воювали  на фронтах і жителі  Білої Криниці, 88 з них  віддали життя за Батьківщину. У селищі на честь воїнів, які захищали країну від загарбників  в 1968 році поставлено пам'ятник.

У 1949 році  розпочалося будівництво нової школи,  через три роки – у просторих, світлих класах навчалося  уже 400 дітей, а у школі запрацював дружній колектив з 39 учителів. Біля школи посадили чудовий молодий сад. На базі школи був інтернат. У 1992 році на 40-річчя школи директор і учні одержали ключ від нового спортзалу.  Нині навчаються  215 учнів. Навчально- виховний процес забезпечують 22 вчителя.

У 1950 році збудований вокзал, працюють магазини, сільська бібліотека, амбулаторія. Селищна бібліотека заснована у 1953 році, у приміщенні селищної ради знаходиться з 2003 року. Бібліотека тісно взаємодіє зі школою, дитячим садком, Будинком культури,  ветеранською організацією «Надія», завдяки комп’ютеризації бібліотеки є вільний доступ  користувачам до інтернету.

Білокриницький дошкільний навчальний заклад «Теремок»  був відкритий 01.07.1972 року  і нині приймає гостинно діточок.

У 1956 році збудовано Будинок культури, де проходять концерти і свята. Є свій "народний" фольклорний колектив «Криничанка», який бере участь у районних, обласних та національно- міжнародних  фестивалях.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *